Клініка "Саєнко" Рос.

Роздуми про остеохондроз (погляд практикуючого лікаря)

Блог о здоровье
Хребет дорослої здорової людини може витримати вертикальне навантаження до 400 кг! Правда вражає!!! За рахунок чого ж це можливо? Постараюся свою розповідь зробити максимально простою і зрозумілою. А ще – короткою. Поважаю лаконічність.

Не буду зупинятися на структурі кісткової тканини тіл хребців. Це потребує окремої розмови. Поговоримо про міжхребцеві диски. Яка ж їх функція? Якщо просто: диск є амортизатор. І складається він у дорослої людини на 70% із води. Залишок – 30 % це речовини здатні віддавати, або забирати воду. Так на протязі дня під вертикальним навантаженням диски «втрачають» воду, стають нижче і ріст людини зменшується. Вночі диски забирають воду і людина «виростає».
Тиск в диску в дорослої людини приблизно 5-6 атмосфер, що еквівалентно тиску в колесі вантажівки. При підйомі ваги 12-15 кг перед собою тиск в диску виростає до 10 атмосфер, що еквівалентно тиску в колесі кар’єрної вантажівки, наприклад «БЕЛАЗ». Як же компенсувати такі ШАЛЕНІ зміни тиску?

Згадаємо фізику. Як можна зменшити тиск в амортизаторі? Є два шляхи: збільшити площу амортизуючої поверхні, або збільшити щільність амортизуючої рідини.
А тепер згадаємо основні ознаки остеохондрозу. Це: кісткові розростання навколо тіла хребця (збільшення площі) і при цьому диск «втрачає» воду, стає щільнішим, «стає нижче». Все це приводить до зменшення тиску в диску (амортизаторі).
Всі ці зміни появляються з віком. І Перші прояви остеохондрозу з'являються в ЧОТИРИРІЧНОМУ віці!!! Саме так організм людини сам «бореться» з величезними змінами тиску в міжхребцевих дисках при життєдіяльності.
Таким чином, з моєї точки зору, остеохондроз – пристосувальна реакція організму, як відповідь на надлишкові навантаження. Якби не було остеохондрозу, наші диски просто б «розривало» з віком. Сам остеохондроз, як еволюційна, пристосувальна реакція, не супроводжується біллю. Хіба що кісткові розростання настільки великі, що травмують нервову тканину: корінці спинного мозку, що буває досить не часто. А біль в спині викликається іншими, супутніми остеохондрозу станами, а отже і причинами.

І ще наостанок. Остеохондроз не ЛІКУЄТЬСЯ. Ну дійсно, як ви приберете розростання кісткової тканини, або «заставите» диск, який набув вікових змін, змінити свою форму і висоту. Хотів би це побачити.
Made on
Tilda